Az 1960-as évekből származó gyufacímkék érdekes színfoltjai a Csepel Művek reklámanyagának. A Magyarországon készült, több ezer különböző mintájú gyufacímke közül összegyűjtöttük azokat, amelyeken a csepeli gyárat, vagy annak termékeit próbálták népszerűsíteni.
A magyarországi bélyegkiadás és gyűjtés csepeli szemszögből
Bélyegalbumunkban azok a bélyegek kaptak helyet, amelyek valamilyen csepeli épületet, vagy tárgyat ábrázolnak. Nincs sok belőlük, de reméljük egyszer még kiadnak egy újabb csepeli bélyeget. Látható néhány emlékbélyezés is a csepeli bélyeggyűjtés és fontosabb évfordulók kapcsán.
2005 végén született a gondolat, hogy fényképezzük le a Csepel Művek területén még meglévő szobrokat és egyéb alkotásokat, emléktáblákat. Aztán 2006 nyarán már a kerületet jártuk és kerestük a megbújó szobrokat. Az anyag lehet, hogy nem teljes, de igyekszünk bővíteni. Ismerje meg Ön is Csepel szobrait!
Gyűjtöttünk néhány képeslapot, vagy hivatalos nevén képeslevelezőlapot. Az a közös bennük, hogy Csepelt, vagy annak egy kis szegletét ábrázolják és felidézik a korabeli időket. Talán minden - akkor - lényeges épületről készült képeslap. Ezek közül sok ábrázolja az akkori Weiss Manfréd Acél- és Fémművei Rt. gyártelepét.
1982-ben volt a Csepel Vas- és Fémművek 90 éves. Amikor ezt az anyagot közzétettük itt az oldalon, már további 25 év telt el. Érdemes megnézni a képeket azoknak, akik akkor a gyárban dolgoztak és azoknak is, akik azóta születtek.
Az ország gyáraiban, üzemeiben ezrével lógtak a falakról a különböző munkavédelmi és propaganda plakátok. Mi is gyűjtöttünk néhányat ezek közül a Csepel Művekben.
1979-ben a KMP (Kommunisták Magyarországi Pártja) és a Magyar Tanácsköztársaság megalakulásá- nak 60. évfordulójára egy füzet és 19 darab emlékplakettet tartalmazó díszdoboz jelent meg. Hogy pontosan mennyi készült ezekből nem tudni, de mi bemutatjuk a rövid életrajzokkal együtt a plaketteket.
A Rákosi Mátyás Vas- és Fémművek építette hazánkban az első, előregyártott panelekből készített földszintes lakótelepet Csepelen. Egy korabeli fényképalbum segítségével megmutatjuk az építkezés mozzanatait.
Az igényesen elkészített árjegyzékben a termékek neve mellett a képük is szerepel, valamint méretük és áruk, így mindenki kedvére válogathat belőle. A 66 féle termék, 560 különböző méretben készült annak idején. Pl. a fazék és a serpenyő 33 méretben, de a gombosfedő 38 különböző méretben készült 8 cm-től egészen a fél méteres méretig.